Gospodarstvo

Odstopil direktor Jutranjke

Sevnica, 27. 11. 2004 00.00 1 min branja 0

delavke v tovarni

Direktor Jutranjke Rabič je predsednika nadzornega sveta obvestil, da nepreklicno odstopa s tega položaja.

Miha Rabič, ki je v družbo prišel pred slabima dvema letoma, ko je ta imela že 550 milijonov tolarjev izgube, ne vidi več možnosti, da bi otroški konfekciji po večletnem negativnem poslovanju zagotovil obstoj in nadaljnji razvoj. Sicer pa tudi ključni zainteresirani udeleženci očitno ne podpirajo nadaljnjega prestrukturiranja družbe, ki je v postopku tretje prisilne poravnave. Jutranjka je tako očitno pred stečajem.

Nadzorni svet Jutranjke se bo sestal v torek. Policija medtem še vedno nadaljuje s preiskavo suma zlorabe državne pomoči v podjetju z 200 zaposlenimi, ki je lani od države dobilo 150 milijonov tolarjev dolgoročnega posojila in 35,5 milijona tolarjev subvencij.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763