Svojo odločitev je sporočil v petek po koncu borznega trgovanja v ZDA, kot razlog za odstop pa je navedel razhajanje mnenj z upravo glede strategije poslovanja družbe.

Dokler v družbi ne bodo našli zamenjavo za 53-letnega Galvina, bo ta še naprej opravljal dolžnosti izvršnega direktorja in predsednika uprave, so sporočili iz Motorole.
V času Galvinovega šestletnega predsednikovanja družbi je Motorola izgubila prvo mesto na svetovnem trgu mobilne proizvodnje. Prehitel jo je namreč finski tekmec Nokia, ki ima sedaj 36-odstotni tržni delež, medtem ko tržni delež Motorole znaša 15 odstotkov. Potem ko je družba v letu 2000 zašla v rdeče številke, je dve leti kasneje s pomočjo ukrepov v okviru načrta prestrukturiranja in zniževanja stroškov znova postala dobičkonosna. Vendar pa je okrevanje družbe oviralo šibko gospodarstvo in medlo povpraševanje.
Motorola je v drugem letošnjem četrtletju zabeležila 10-odstotno znižanje prodaje, kar je vrglo senco tudi na četrtletni dobiček v višini 119 milijonov dolarjev. Podobne poslovne rezultate je pričakovati tudi v tretjem četrtletju.
Galvin je bil v Motoroli, ki jo je pred 75 leti ustanovil njegov stari oče, zaposlen 36 let.