Za stečajno upraviteljico je senat imenoval Katarino Benedik, ob tem pa je dolžnike pozval, da svoje dolgove takoj poravnajo, upnike pa, da v prihodnjih dveh mesecih prijavijo svoje terjatve. Narok za preizkus prijavljenih terjatev bo v drugi polovici junija, je še sklenilo sodišče. Tako je okrožno sodišče ugodilo predlogu Milana Štimca, ki naj bi na zadnji skupščini Oriona pred približno mesecem dni vnovič postal direktor družbe. Stečaj je pred tednom dni predlagal Štimac, Branko Lužar, ki prav tako trdi, da je direktor, pa je že napovedal pritožbo.
In kaj bi stečaj pomenil za oškodovance?
Boris Grobelnik, odvetnik več Orionovih strank, je povedal: "Če bo dejansko uveden stečajni postopek proti Orionu, potem pričakujemo, da bomo imeli na nasprotni strani kompetentne sogovornike. Mislimo, da bomo z lahkoto dokazali poslovnim bankam, da so bili posojilojemalci pri Orionu zavedeni in da niso vedeli, da njihove nepremičnine Orion zastavlja naprej za financiranje svoje dejavnosti, da bi pa poslovne banke to morale vedeti oziroma so vedele."
Posojilojemalci bodo morali terjatve uveljavljati v stečajnem postopku, kar pomeni, da jih bodo morali prijaviti v roku dveh mesecev od začetka stečajnega postopka, je povedal Andrej Rauter, odvetnik več Orionovih strank. Potem je seveda odvisno od stečajnega upravitelja, kakšno stališče bo zavzel: če se bo strinjal s tem, da so pogodbe, ki so bile sklenjene z družbo Orion, nične, potem je to gotovo dobra novica za posojilojemalce, v nasprotnem primeru pa bodo posojilojemalci morali uveljavljati terjatev na ničnost pogodb v posebnem sodnem postopku, je še pojasnil Rauter.