Gospodarstvo

Parmalat vložil tožbo

Parma, 10. 08. 2004 00.00 1 min branja 0

Italijanski koncern Parmalat (foto: Reuters)

Italijanski prehranski velikan v stečaju Parmalat je proti nemški banki Deutsche Bank na sodišču v Parmi vložil tožbo v zvezi s posojilom Parmalatu decembra 2003.

Italijanski koncern Parmalat (foto: Reuters)
Italijanski koncern Parmalat (foto: Reuters)
FOTO: Reuters

Nova uprava Parmalata pod vodstvom Enrica Bondija zahteva plačilo odškodnine v višini 17 milijonov evrov, pri tem pa si pridržujejo pravico vložiti nove odškodninske tožbe. V Deutsche Bank niso želeli komentirati novice dokler ne prejmejo tožbe in jo preučijo.

Pred nekaj dnevi je Bondi v ameriški zvezni državi New Jersey vložil tožbo proti ameriški banki Citigroup in nekaterim njenih hčerinskim družbam. Italijanski koncern zahteva od ameriške banke odškodnino v višini do 10 milijard evrov. Od švicarske banke UBS, proti kateri so prav tako vložili tožbo, pa zahtevajo plačilo 290 milijonov evrov.

Izdelki družbe Parmalat
Izdelki družbe Parmalat
FOTO: POP TV

Tožbe so del načrta, po katerem želi Parmalat izterjati denar od podjetij in finančnih institucij, ki naj bi bile soodgovorne za propad podjetja. Z odškodninami naj bi med drugim poplačali tudi upnike podjetja, ki je stečaj objavilo konec minulega leta. Po zadnjih ocenah znaša dolg koncerna več kot 14 milijard evrov.

  • Mercator - Freeon Toby Plus
  • Mercator - Sierra Freeon
  • Mercator - Mam
  • Mercator - Gillette in Venus
  • Mercator - Creme Supreme
  • Mercator - Nivea Cellular
  • Mercator - darilne garniture
  • Mercator - Palmolive
  • Mercator - Schauma
  • Mercator - Sensodyne
  • Mercator - Pampers
  • Mercator - Axe
  • Mercator Pika
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534