Direktor družbe Soline Alojz Jurjec in predsednik uprave Droge Andrej Božič sta podpisala pogodbo o dolgoročnem poslovnem sodelovanju na področju predelave, pakiranja, distribucije in prodaje soli, ki jo na tradicionalen način pridelujejo v Sečoveljskih in Strunjanskih solinah. Sol bodo na trgu prodajali pod blagovno znamko Piranska sol in bo spadala v višji cenovni razred. S prodajo "butične soli" bodo zapolnili novo tržno nišo, v kateri še nimajo konkurence, je na novinarski konferenci po podpisu pogodbe povedal Božič.
Obe podjetji bosta oblikovali skupno prodajno strategijo, ki bo temeljila predvsem na prodaji celotne zgodbe o pridelavi soli in krajev, kjer edini v Evropi sol pridelujejo na tradicionalen način. Sol naj bi na police trgovin prišla aprila, je dejal Božič.
Droga ekskluzivni distributer
S pogodbo, ki je po Božičevih besedah simbolno dejanje in formalizira voljo obeh podjetij za sodelovanje, je Droga postala ekskluzivni distributer in prodajalec blagovne znamke Piranska sol na slovenskem trgu in vseh trgih v tujini. Embalažo zanjo bodo izdelali v družbi Soline, ki je tudi lastnica blagovne znamke.
V pogodbi je še zapisano, da bo Droga od Solin odkupovala sol, in sicer 1500 ton letno. Ker morajo v Solinah zagotoviti tudi rezerve soli, po besedah Jurjeca že načrtujejo obnovo 22 solnih fondov, postavitev ročne pakirnice, ureditev kanalizacije in sanacijo zunanjih nasipov. Lani so v Solinah pridelali 3620 ton soli.
Novinarske konference se je udeležil tudi direktor družbe Mobitel Anton Majzelj, ki je pred dvema letoma postala 100-odstotna lastnica družbe Soline. Povedal je, da je sečoveljska družba pred dvema letoma "zaživela, danes pa bo zacvetela". Družba bi po njegovih besedah lani lahko poslovala pozitivno, vendar so morali zaloge soli ovrednotiti drugače, kot če bi bil dogovor z Drogo že podpisan. Pogodba je za Soline dobra tudi zato, ker bodo vsako leto morali skrbeti za zadostno količino pridelane soli, saj jo bodo morali zagotavljati za trg.