
Kot so zapisali v sporočilu za javnost, pivovarna deluje in bo delovala skladno z veljavnimi predpisi in poslovno moralo, tako pa je ravnala tudi pri sklicu izredne skupščine. "Razširitev dnevnega reda izredne skupščine je legitimno predlagal delničar Interbrew in temu uprava Uniona ne more nasprotovati," pojasnjujejo v Unionu.
Interbrew je po mnenju Unionove uprave javno, transparentno in nedvoumno izrazil namero, da v slovensko gospodarsko družbo vloži svež kapital v vrednosti 7,5 milijarde tolarjev, kar pomeni podpiranje novih investicijskih programov in nadaljnji razvoj Pivovarne Union in Fructala. Takšne investicije so v Sloveniji redke in morebitno nasprotovanje takšnim ponudbam kapitalskih investitorjev bi bilo "kratkovidno" in zagotovo ne more biti v nacionalnem interesu, so prepričani v Unionu. Dodajajo še, da je to tudi v nasprotju z nadaljnjimi razvojnimi načrti Pivovarne Union, Fructala in tudi slovenskega gospodarstva.
Uprava ljubljanske pivovarne zato podpira predlog Interbrewa, ki ima v lasti 40,92 delnic Uniona, in bo, kot zatrjujejo, podprla tudi vse druge take kapitalske investitorje, ki bi s svežim kapitalom želeli razvojno okrepiti pivovarno. "Ta je doslej vedno zagovarjala stališče, da gre v tem primeru izključno za vprašanje finančno-kapitalske narave in poudarjala, da ne gre za slovenski nacionalni interes niti za politično vprašanje," so še zapisali v sporočilu za javnost, ob tem pa izrazili prepričanje, "da bodo pristojni državni organi odločili pravilno in v skladu z evropskim sporazumom o pridružitvi Slovenije".