Gospodarstvo

Podaljšan rok za pogajanja

Ljubljana, 15. 02. 2002 00.00 1 min branja 0

image (28)

Komisija za privatizacijo NLB je podaljšala rok za pogajanja z belgijsko banko KBC, do 28. marca, ko se sicer izteče rok zavezujoče ponudbe belgijske banke.

Komisija je še ugotovila, da so domneve in komentarji v nekaterih medijih, da naj bi belgijska banka KBC zahtevala poroštvo RS za potencialne obveznosti stare Ljubljanske banke, povsem neutemeljeni in netočni, saj pri usklajevanju pogodbenih določil komisija izhaja iz ustavnega zakona, ki jasno opredeljuje, da NLB ni pravna naslednica stare Ljubljanske banke.

Kot so sporočili s finančnega ministrstva, je komisija v četrtek obravnavala poročilo o poteku pogajanj z belgijsko KBC in ugotovila, da pogajanja potekajo v skladu s programom privatizacije, vendar pa ne glede na dosežene dogovore nekatera vprašanja še ostajajo odprta. Obe strani sta doslej dosegli že visoko stopnjo soglasja glede poslovanja in vodenja banke v prihodnje, uskladili pa sta tudi poglede na drugo fazo privatizacije, v kateri bodo imeli možnost sodelovati poleg Evropske banke za obnovo in razvoj (EBRD) še drugi institucionalni investitorji.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420