WorldCom je najprej priznal prevaro v višini štirih milijard dolarjev, ta številka pa je počasi zrasla na skupaj 11 milijard dolarjev.
Zvezna komisija za vrednostne papirje in borzo (SEC), ki je vodila civilno tožbo, je sporočila, da je to največja kazen v njeni zgodovini. Doslej so največ zaračunali leta 2001 Arthur Andersenu iz zgodbe o Enronu (sedem milijonov dolarjev) in leta 2002 Xeroxu (10 milijonov dolarjev), ki je prav tako "kuhal" računovodske knjige in zavajal vlagatelje.
Nekdanji uslužbenci bankrotiranega podjetja in vlagatelji sicer menijo, da je kazen preblaga, saj WorldCom toliko denarja zasluži v enem tednu. WorlCom je s SEC že lani dosegel delni dogovor, po katerem bodo direktorji podjetja morali na tečaj etičnega obnašanja, podjetje pa je obljubilo, da več ne bo kršilo zakonov. Nekaterim se tovrstno kaznovanje zdi milo rečeno neumno. Stečajni sodnik v New Yorku Jed Rakoff je v ponedeljek sporočil, da bo o dogovoru razmišljal do 11. junija, saj bi ga rad pošteno prevetril in ugotovil, ali je kazen primerna. WorldCom bi se rad prebil iz stečaja do septembra, da bi se otresel negativne dediščine, pa se namerava preimenovati v MCI ter preseliti sedež podjetja iz zvezne držav Missouri v Virginijo.