Povečanje prodaje je posledica večjega povpraševanja kupcev v državah v razvoju po novih mobilnih telefonih z barvnim zaslonom in vgrajenim fotoaparatom ter menjave starih mobilnih telefonov za nove. Pet največjih ponudnikov mobilnih telefonov je v preteklih šestih mesecih zvišalo skupni tržni delež za pet odstotnih točk na 76,6 odstotka.
Nokia, ki s 35-odstotnim tržnim deležem še vedno vodi na svetovnem trgu mobilnih telefonov, je v tretjem četrtletju prodala 45,5 milijona mobilnih telefonov, kar je 11,2 odstotka več v primerjavi s četrtletjem prej. Na drugem mestu sledi Motorola z 20,2 milijona prodanimi mobilnimi telefoni in 15,5-odstotnim tržnim deležem. Tretji na lestvici, južnokorejski Samsung, pa je v tretjem četrtletju prodal 15 milijonov mobilnih telefonov, njegov tržni delež pa je 11,5-odstoten.
Na četrtem mestu med svetovnimi proizvajalci mobilnih telefonov se je utrdil nemški koncern Siemens, ki je v tretjem četrtletju število prodanih mobilnikov zvišal kar za 39,5 odstotka na 11,3 milijona, kar odgovarja tržnemu deležu v višini 8,7 odstotka.