Poročilo je napisano na 60 straneh in je neusmiljeno do nadzornega odbora Enrona, ki si je po mnenju senatnih preiskovalcev zapiral oči pred dokazi o tem, da podjetje drvi v prepad zaradi poneverb s partnerskimi podjetji, ki so jih ustanavljali direktorji podjetja.
Poročilo celo trdi, da so člani nadzornega odbora prejemali plačila za svetovanje, oziroma za to, da so zatiskali oči pred tem, kar se dogaja. Član odbora John Urquhart je za takšno svetovanje leta 2000 prejel skoraj pol milijona dolarjev, John Wakeham pa je od leta 1996 dobival na mesec po 6000 dolarjev. Vsi člani odbora so prejemali povračilo v višini 350.000 dolarjev na leto, kar je dvakrat več kot dobivajo člani nadzornih odborov v 200 največjih ameriških podjetjih.
Po Levinovih besedah je poročilo dokaz, da je nujno potrebno sprejeti zakonodajo, ki bo utrdila računovodski nadzor v podjetjih in ostro kaznovala kršitelje.
Nekdanji direktorji WorldComa molčijo
Finančni odbor predstavniškega doma ameriškega kongresa je v ponedeljek začel zasliševati odgovorne za enega od številnih finančnih škandalov ameriških korporacij in sicer nekdanje direktorje telekomunikacijskega velikana WorldCom, ki pa niso bili pripravljeni sodelovati. Sedanje vodstvo podjetja je krivdo za škandal pripisalo revizorskemu podjetju Arthur Andersen, ki ni odkrilo zavajajočega knjiženja.
Drugi največji ameriški ponudnik telefonskih povezav med ameriškimi zveznimi državami in tujino, WorldCom, je tik pred stečajem, ker je notranja preiskava ugotovila prirejanje podatkov o denarnih tokovih. Zdaj že nekdanji finančni direktor Scott Sullivan je knjižil operacijske stroške kot kapitalska vlaganja. Sullivan se je skupaj z nekdanjim generalnim direktorjem Bernardom Ebbersom skliceval na 5. amandma ameriške ustave in dejal, da po nasvetu svojih odvetnikov ne bo odgovarjal na vprašanja.
Predsednik odbora za finance, republikanec Michael Oxley, je pred začetkom zaslišanj dejal, da gre za največjo prevaro doslej. V škandal, ki po Enronu dobiva pridevnik "največji", je znova vpleteno računovodsko podjetje Arthur Andersen. To je za WorldCom lani in letos, ko naj bi prihajalo do zavajajočih obračunov, vodilo računovodske revizije.