Predsednik vlade je peticijo, ki jo je podpisalo tudi 22 poslancev liberalne demokracije, ocenil kot neprimerno. Dodal je, da gre za resen poseg politike v gospodarstvo in poudaril, da je prodaja Uniona zgolj in samo gospodarsko vprašanje. Kapitalski in odškodninski sklad morata delnice, skupaj imata kar četrtinski delež, prodati najboljšemu ponudniku. "Če bi vpletanje politike v gospodarstvo postalo praksa, bi to vodilo v nenavaden in slab vzorec delovanja našega gospodarstva in politike," je dejal Drnovšek, ki se je v zvezi s tem oglasil tudi zaradi začudenja tujine nad pozivom parlamenta.
Nasprotno pa meni pobudnik peticije Franc Kangler, poslanec koalicijske ljudske stranke. Poslanci imajo po njegovem pravico in celo dolžnost izraziti svoje mnenje. "Mi smo podali samo svoje mnenje glede kapitalskih deležev v lasti države, ki so v Pivovarni Union. Mislim, da smo vpoklicani, da v parlamentu tudi o tem spregovorimo," pravi Kangler.
Kapitalska in odškodninska družba se bosta o ponudbah Interbrewa in Pivovarne Laško morali opredeliti še pred koncem leta.