Na spletnih oglasnikih Bolha.com in na Salomon.si pregledajo vsak objavljeni oglas. Če posumijo na kakršne koli nepravilnosti, prodajalca prosijo za dodatne podatke, v skrajnem primeru odstranijo oglas. Posvetujejo se z inšpektorji, ne prijavljajo, morajo pa na zahtevo posredovati informacije o naročniku oglasa.

In prodaja na črno je vedno, če ima prodajalec namen služiti, so pojasnili na finančni upravi. Večino primerov obravnavajo po večinoma anonimnih prijavah, največkrat zaradi prodaje oblačil, etuijev, tehnike, ponaredkov raznih priznanih blagovnih znamk predvsem na spletnih oglasnikih in tudi na Facebooku. Portale prav tako pregledujejo samoiniciativno in takoj ukrepajo ob sumu na prodajo na črno. Lahko se tudi izdajajo za kupce in kupijo blago, ki ga nato uporabijo v dokaznem postopku. Preverite, kdaj se pri inšpektorjih vzpodbudijo sumi, zaradi katerih vam lahko potrkajo na vrata in vas oglobijo. Kazni niso ravno nizke ...
Po ceni nižji od nabavne ni sporna prodaja lastnih oblačil in predmetov, ki ste jih kupili, dobili v dar ali podedovali. Tudi ob odebelitvi vaše denarnice se zaslužek obravnava kot dohodek iz kapitala, za katerega ni treba plačati dohodnine. Takšna prodaja se ne šteje za opravljanje dela na črno in jo posameznik lahko oglašuje. Tako lahko prodate knjigo, ki ste jo dobili v dar in že imate doma en njen izvod, vstopnico za prireditev, ki se je ne morete udeležiti, rabljeno oblačilo in podobno. Obstajati mora samo opravičljiv razlog za prodajo, pa ni sporno z davčnega vidika.
KOMENTARJI (131)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.