Na plakatih, ki so jih prinesli s seboj, so varčevalci med drugim zapisali: "Gospodje v vladi, takoj najdite rešitev s Slovenijo" ter "Dovolj smo čakali, ne bomo več". Po postanku pred slovenskim veleposlaništvom so se protestniki odpravili še pred predsedstvo BiH in urad visokega predstavnika mednarodne skupnosti.
Varčevlaci pričakujejo, da jim privarčevani denar vrnejo tako domače banke kot tudi sarajevska podružnice nekdanje Ljubljanske banke in srbske banke.
Podoben protest je združenje pripravilo že marca lani, septembra lani pa je združenje sporočilo, da bo na vlado BiH napotilo zahtevo za čimprejšnjo vložitev tožbe proti Sloveniji pred Evropskim sodiščem za človekove pravice v Strasbourgu. Napovedali so, da bodo tožili Slovenijo, ker ne morejo izterjati denarja, ki ga državljanom BiH dolguje nekdanja Ljubljanska banka.
Združenje je tudi sporočilo, da bo, če svet ministrov BiH ne sprejme te zahteve, organiziralo množične proteste varčevalcev, vključno z blokado državnih ustanov v BiH in slovenskih gospodarskih predstavništev v BiH. Med lanskim obiskom predsedstva BiH v Sloveniji je slovenski predsednik Janez Drnovšek poudaril, da je treba vprašanje deviznega dolga bosanskim varčevalcem sarajevske podružnice LB čim prej rešiti, znano pa je, da se zavzema za rešitev v okviru pogovorov o nasledstvu nekdanje SFRJ. Ljubljano naj bi sicer v ponedeljek obiskal predsedujoči svetu ministrov BiH Adnan Terzić.