Gospodarstvo

Razveljavljen razpis za predsednika uprave

Ljubljana, 22. 10. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Nadzorni svet Telekoma Slovenije je zaradi utemeljenega dvoma o veljavnosti postopka razpisa za prosto delovno mesto predsednika uprave Telekoma sprejel sklep, da se dosedanji postopek razpisa razveljavi.

image (28)
image (28)
FOTO: 24ur.com

Kot je znano, je desetčlanski nadzorni svet Telekoma Slovenije, ki mu predseduje državni sekretar ministrstva za informacijsko družbo Tomaž Kalin, današnjo triurno sejo namenil izključno korektnosti in zakonitosti postopka izbire predsednika uprave Telekoma Slovenije. Na seji 2. oktobra so namreč člani nadzornega sveta za novega predsednika uprave družbe s štiriletnim mandatom imenovali Adolfa Zupana, vendar so se kasneje pojavili dvomi o pravilni formalnopravni izvedbi postopka. Nadzorni svet je na pobudo nekaterih članov za pravna mnenja zaprosil inštitut za delo ljubljanske pravne fakultete, svetovalno podjetje Arah Consulting in pravni inštitut mariborske univerze, na podlagi njihovih mnenj pa se je odločil razveljaviti postopek razpisa za delovno mesto predsednika uprave Telekoma Slovenije.

Minister za informacijsko družbo Pavel Gantar je po seji nadzornega sveta opozoril, da vlada kot večinska lastnica družbe z izbiro novega predsednika Telekomove uprave ni zadovoljna. Ob tem je omenil, da je nezadovoljstvo bolj posledica načina, ki je pripeljal do te odločitve, kot pa samega imena. Vlada, ki ima v Telekomu približno 66-odstotni lastniški delež, je zato takoj po domnevno spornem imenovanju Zupana zahtevala sklic skupščine Telekoma, ki bo 14. novembra. Na njej naj bi lastniki odločali o razrešitvi in imenovanju članov nadzornega sveta.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763