
"Ko me vprašate, zakaj ni prišlo do dogovora o odkupu delnic, ki jih ima slovenska država, moram reči, da to ni bil naš cilj," je povedal predsednik uprave novomeškega Revoza Michael Bouton. Renault ima v lasti že 54 odstotkov Revozovega kapitala. S tovarno v Novem mestu imajo velike načrte. Boutonu se kljub temu pogajanja s Slovenijo ne zdijo neuspešna, saj je Renault blizu sporazuma o odkupu vsaj 13-odstotnega deleža Nove Ljubljanske banke.
Kot je povedal predsednik Revozove uprave, sta bila za Renault pri tej odločitvi bistvena dva dejavnika: pogodba med Revozom in Renaultom, ki omogoča bodoče delovanje, in Renaultova reorganizacija dejavnosti v Sloveniji. Prejšnja, je poudaril Bouton, namreč ni bila več primerna, saj je bila namenjena razmeram nekdanje Jugoslavije. V teku pogajanj za nakup Revoza sta Slovenska razvojna družba in ministrstvo za gospodarstvo dala mandat, da bi se z Renaultom pogovorili o odkupu državnih delnic, je dejal Bouton. Pojasnil je, da so tako dobili občutek, da slovenski delničarji želijo te delnice prodati Renaultu čimprej in po čimboljši ceni, vendar oni tega nikoli niso želeli.
Bouton je opozoril, da kljub padcu prodaje vozil v ZDA in Evropi v Sloveniji občutnega padca prodaje ni, načrtovana ustavitev proizvodnje v začetku novembra pa zgolj preventivni ukrep. V Revozu sicer izdelajo 550 vozil na dan oziroma 120.000 avtomobilov znamke Clio na leto, od tega pa jih v Sloveniji prodajo le 6000.