Generalni direktor Renaulta Slovenija Jean-Pierre Ripoll je povedal, da bo taka uskladitev z organizacijsko strukturo skupine Renault v drugih evropskih državah omogočila ločeno, a usklajeno delovanje komercialne in industrijske dejavnosti. Prenos komercialne dejavnosti na podjetje Renault Slovenija, katerega 100-odstotni lastnik je matično podjetje v Franciji, vsekakor ne spreminja komunikacije navzven, saj bo Renault kljub svoji dvopolnosti - industrijski in komercialni - še naprej nastopal enotno in usklajeno, je še zatrdil Ripoll.
"Medtem ko se bo Revoz posvetil proizvodnji vozil in tujim trgom, saj veliko večino jeklenih konjičkov proda v tujini, pa se bo Renault Slovenija osredotočil na prodajo v Sloveniji," je povedal Ripoll, ki kljub obstoječemu močnemu položaju Renaulta na slovenskem trgu vidi priložnost še za nadaljnjo rast.
"Z ločenim, a hkrati povezanim opravljanjem komercialnih aktivnosti, bomo dosegli boljšo preglednost poslovanja, večjo učinkovitost prodaje ter poprodajnih storitev, bližje pa bomo tudi kupcem," ni skrival optimizma Jean-Pierre Ripoll, ki mu je pritrdil tudi predsednik uprave Revoza Michel Bouton. Po njegovih besedah je v avtomobilski dejavnosti dandanes zelo težko dosegati dobre poslovne rezultate, saj postaja konkurenca vse bolj ostra, vedno bolj zahtevni pa postajajo tudi kupci, ki za svoj denar zahtevajo vse več. "Vse bolj pomembno postaja najti pravo razmerje med kakovostjo in ceno," je še dejal.
"Ustanovitev novega komercialnega podjetja bo Revozu omogočila, da se popolnoma posveti svoji osnovni dejavnosti, predvsem pa novemu projektu, ki nam ga bo Renault kot skoraj 67-odstotni lastnik zaupal v bližnji prihodnosti, t.j. da v roku štirih oz. petih let podvojimo proizvodne zmogljivosti," je dejal Michel Bouton. Po njegovih besedah je projekt - z njim naj bi se neposredno odprlo več kot 400 novih delovnih mest - tako veliko priznanje novomeškemu podjetju za njegovo konkurenčnost v celotnem industrijskem sistemu Renault, kot tudi velik izziv, za katerega pa imajo v dolenjskem podjetju dovolj potrebnih sposobnosti, volje in energije. "Vendar pa ta projekt ni le stvar tovarne v Novem mestu, temveč bi se morala vanj aktivno vključiti tudi druga podjetja, kot so ponudniki storitev in razni dobavitelji," je poudaril prvi mož Revoza, ki projektu pripisuje velik pomen za celotno slovensko gospodarstvo.
Bouton se je dotaknil tudi zapletov pri prodaji cliov na Hrvaško. Kot je znano, se je Renault Hrvatska odločil, da ne bo več uvažal modela clio iz Slovenije, ker je zanje od 1. januarja potrebno plačevati carino. Clio, ki ga izdelujejo v novomeškem Revozu, namreč po prostocarinskem sporazumu med Hrvaško in EU ni določen kot evropski izdelek, po prostocarinskem sporazumu med Slovenijo in Hrvaško pa prav tako ni slovenski izdelek. Kot t.i. izdelek brez porekla je zanj od začetka leta potrebno plačevati carino, zato so se v hrvaškem Renaultu odločili, da ga bodo odslej uvažali iz tovarn v državah EU. Bouton je dejal, da ta ukrep vsaj zaenkrat še nima gospodarskih posledic, saj izpad izvoza na Hrvaško nadomeščajo z izvozom na francoski trg, od koder vozila modela clio po novem prihajajo na Hrvaško. "Pogovori z vpletenimi stranmi se sicer nadaljujejo, a dogovor zaradi zapletenosti vendarle še ni tako blizu," je zadevo pojasnil Bouton, ki konec zapleta vidi tudi v skorajšnjem članstvu Slovenije v EU.
Revoz, ki 95 odstotkov jeklenih konjičkov proda na tujih trgih, je preteklo leto sklenil z 1,3 milijarde tolarjev čistega dobička, kar je 2,5 odstotka več kot leto poprej. Podjetje je bilo uspešno tudi pri sami prodaji, saj so lanski čisti prihodki iz prodaje dosegli 214,5 milijarde tolarjev, medtem ko so leta 2000 beležili prihodke v višini 197,9 milijarde tolarjev. V Revozu so bili aktivni tudi na področju investicij, lani so tako za naložbe namenili 4,7 milijarde tolarjev, v predhodnem letu pa dobro milijardo tolarjev