Letalske družbe, tudi evropske, so morajo zaradi strahu pred širitvijo nevarne pljučnice, nekatere lete na Daljni vzhod preprosto ukiniti.
Manfred Wiltner, predstavnik Austrian Airlines v Ljubljani je pojasnil, da so kot enega varnostnih ukrepov pred nadaljnjim širjenjem nevarne pljučnice s trga popolnoma umaknili lete v Peking, omejili pa so tudi lete na Daljni vzhod in v Kanado. Kljub temu pa se pri Austrian Airlines še niso odločili za ukrep, da bi potnikom merili telesno temperaturo.
Posadke letal naj bi bile na domnevno okužene potnike še posebej pozorne. Italijanske zdravstvene oblasti si pa na primer od letalskih družb prizadevajo dobiti celo sezname tranzitnih potnikov, ki pripotujejo iz rizičnih držav na kakšno drugo evropsko letališče in nato v Italijo, kjer tudi sicer na letališčih natančno pregledujejo potnike.
Krizni sestanek predstavnikov azijskih letališč
Predstavniki azijskih letališč so se medtem danes na kriznem sestanku na Filipinih dogovorili, da bodo od poletja naprej na vseh azijskih letališčih odhajajočim potnikom merili telesno temperaturo. Z izjemo ameriških, si je večina letalskih družb že opomogla od terorističnih napadov v ZDA. Wiltner iz Austrian Airlinesa meni, da bodo letalske družbe potrebovale dobro leto dni, da si bodo opomogle od tega šoka.
Werner Jansen, predstavnik Lufthanse, pa je prepričan, da so si že opomogli. Kljub temu pa je pričakovati, da bo tako kot napadi 11. septembra tudi sars nekatere letalske prevoznike pognal v rdeče številke.