Ob vse večjem številu brezposelnih mladih in izobraženih se lahko upravičeno vprašamo, na katerih temeljih naj bi v bodoče pravzaprav slonela družba znanja. Po podatkih statističnega urada Republike Slovenije se je število študentov v zadnjih dvajsetih letih povečalo za kar 83 odstotkov, število diplomantov pa za 64 odstotkov, prav tako pa se v zadnjih letih povečuje število mladih, ki nadaljujejo šolanje.
Bolj zastrašujoči pa so podatki iz registra brezposelnih. Konec septembra naj bi bilo v registru brezposelnih oziroma v evidenci zavoda za zaposlovanje malo manj kot 10 tisoč mladih brezposelnih ljudi. Največ jih prihaja iz poslovno-družboslovnih ved, v prvi vrsti pa prednjačijo predvsem brezposelni ekonomisti, pravniki, politologi, družboslovci in podobno. Medtem ko se mnogi diplomanti sprašujejo, zakaj za njih na trgu ni dela, jezni študent za nastalo situacijo krivi ravno fakultete, ker naj bi se jim 'fučkalo' za študente, potem ko zapustijo šolske klopi. Kriva pa naj bi bila tudi država, delodajalci … In kje v tej zgodbi nastopimo vsi mi, davkoplačevalci?
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.