Gospodarstvo

Siemens in Motorola se dogovarjata o sodelovanju

München, 01. 10. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemški Siemens in ameriška Motorola, sta sporočila, da med njima potekajo pogovori o skupni proizvodnji opreme mobilne telefonije.

Motorola
Motorola FOTO: Reuters

Dolgoletna tekmeca, velikana med izdelovalci mobilnih telefonov in na področju elektronike se pripravljata na sodelovanje. Evropski The Wall Street Journal iz virov vpletenih v pogajanja navaja, da načrti, ki sta jih obe podjetji položili na mizo, predvidevajo spojitev njunega mobilnega infrastrukturnega poslovanja ali njune proizvodnje telefonskih slušalk.

Predstavnica Siemensa v Münchnu je poročanje o pogovorih označila za govoričenje in pristavila, da ga ne komentira, delnice omenjene družbe pa so se na borznih trgih po novici o možnem združevanju podjetij umetno znižale.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo