Pričakujejo tudi, da bo parlament napore socialnih partnerjev za izboljšanje socialnih in industrijskih razmerij nadgradil z ustreznimi in primernimi zakoni, ki bodo pri sprejetju omenjenega zakona še zaokrožili delovnopravno zakonodajo, so v KS 90 zapisali v sporočilu za javnost.
V KS 90 pojasnjujejo, da so parlamentu znana skrb vzbujajoča poročila inšpektorata za delo in varuha človekovih pravic, kakor tudi stanje in razmere na sodiščih. Korak naprej v delovnih razmerjih bo Slovenija naredila šele, ko bo socialno partnerstvo podprla tudi z drugimi modernimi zakoni in razmerji ter, ko bo odpravila nekatera zaskrbljujoča socialna, ekonomska in pravna razmerja. Predlog zakona o delovnih razmerjih namreč stopa v zaključno razpravo, ki bo odslej potekala v parlamentu, socialno partnerstvo bo šlo skozi sito parlamentarnega odbora in glasovalni aparat.
Za socialne partnerje pomeni uskladitev enega poglavja začetek novih izzivov na področju spoštovanja zakonov in kolektivnih pogodb, pri iskanju izvirnih rešitev v odnosih med socialno in ekonomsko sfero ter predvsem pri utrjevanju zaupanja v pravno in socialno državo, je sklenil KS 90, ki mu predseduje Boris Mazalin.