Po zagotovilih predsednika uprave Telekoma Slovenije Petra Graška, družba v tem trenutku nima načrtov za odprodajo kakršnegakoli deleža Mobitela. Vendar je ob tem dodal, da se položaj na trgu nenehno spreminja, zato ni izključeno, da se bo v prihodnjih mesecih za Mobitel našel tudi ustrezen strateški partner.
Od privatizacije Telekoma je sicer v veliki meri odvisna tudi uvrstitev Telekomovih delnic na borzo, saj so po besedah predsednika nadzornega sveta Telekoma Leonarda F. Peklarja pogovori med člani Telekomove uprave, nadzornega sveta, predstavnikov resornega ministrstva ter najrazličnejših investicijskih skladov, bank ter morebitnih strateških partnerjev v splošnem pokazali, da s trgovanjem Telekomovih delnic na organiziranem trgu vrednostnih papirjev ni smiselno začeti, dokler ni podrobneje opredeljen tudi koncept privatizacije družbe.
Pri tem se sicer v največji meri razhajata ravno stališči Telekomove uprave in države kot največjega, kar 63,8-odstotnega lastnika družbe. Uprava si je namreč prizadevala za uvrstitev delnic na borzo že z junijem, saj je - kot je pojasnil Grašek - s tem želela zaščititi predvsem interese malih delničarjev. Njihova ocena vrednosti Telekomovih delnic je namreč po njegovih besedah odvisna zlasti od podatkov, ki se občasno pojavljajo v sredstvih javnega obveščanja. Ti pa so nemalokrat posledica poskusov špekulantov, da delnice odkupijo pod njihovo ceno.
Kot popolnoma neutemeljene je zato Grašek zavrnil vse trditve, da si uprava za uvrstitev delnic na borzo prizadeva prvovrstno zaradi namena delne privatizacije družbe. Po mnenju uprave bi namreč borzna kotacija predvsem zagotovila ustreznejše oblikovanje cene delnic.