
To sezono, ki se je začela 30. decembra, je namreč kljub zadostni količini snega (okrog 120 centimetrov) in obratovanju vseh naprav na tem edinem slovenskem visokogorskem smučišču smučarjev precej manj, kot bi si želeli. Direktor družbe ATC Kanin Aleš Uršič s konkretnimi podatki o dosedanjem obisku še ni postregel, povedal je le, da bo treba smučišče na Kaninu postaviti na noge z investicijami v infrastrukturo.
Načrtujejo povečanje nočitvenih zmogljivosti

S prvimi koraki v tej smeri nameravajo na Kaninu začeti kmalu po zaključku letošnje sezone. Računajo predvsem na francosko družbo Transmontagne, ki je oktobra lani postala 14-odstotni lastnik družbe ATC Kanin. Poleg povezave kaninskega smučišča s tistim na Nevejskem sedlu na italijanski strani meje, kar je bil pogoj za to, da so se Francozi odločili za naložbo v kaninsko smučišče, načrtujejo v družbi Transmontagne tudi občutno povečanje nočitvenih zmogljivosti v Bovcu.
Potrebni bosta dve milijardi tolarjev
Uršič je povedal, da naj bi bili prvi rezultati celovite prenove smučišča vidni do leta 2007, in dodal, da bosta za povezavo z italijanskim smučiščem in posodobitev infrastrukture na Kaninu potrebni dve milijardi tolarjev. V zvezi z letošnjo sezono, ki smučarjem na Kaninu v primerjavi z minulimi leti ne ponuja nobenih novosti, je povedal še, da so bile vremenske razmere na smučišču do zdaj zelo ugodne. Izrazil je še upanje, da se bo obisk povečal v naslednjih dneh, ko imajo v sosednji Hrvaški šolske počitnice.
Da na Kaninu oziroma v Bovcu pričakujejo boljši obisk do prihodnje sobote, so potrdili tudi v Turistično informativnem centru Bovec. Poudarili so, da razen redkih gostov s Hrvaške, z Madžarske in iz Velike Britanije na Kaninu letos smučajo predvsem zvesti imetniki letnih kart s celotnega območja severne Primorske.