Gospodarstvo

Slovenija ohranja vodilno mesto

Ljubljana, 04. 03. 2004 00.00 1 min branja 0

image (28)

Največja bonitetna hiša na svetu Dun&Bradstreet v marčnem poročilu ohranja Slovenijo trdno na prvem mestu v regiji.

Ker se je slovenska inflacija ob koncu minulega leta znižala, je bonitetna hiša inflacijske napovedi znižala s 4,9 na 4,5 odstotka v tekočem in s 4,5 na štiri odstotke v prihodnjem letu. Poleg tega pa dopušča, da bi se inflacija z dodatnimi ukrepi še bolj znižala in s tem zadostila pogojem za vstop v evropski mehanizem menjalnih tečajev ERM II in za prevzem evra v letu 2007.

V Dun&Bradstreet ocenjujejo, da se je tekoči del slovenske trgovinske bilance lani uravnotežil, zato so znižali tudi napovedi o letošnjem primanjkljaju na tem področju.

Sicer pa se tokratni uvodnik za regijo ukvarja predvsem z nekaterimi državami nekdanje Jugoslavije, kjer prihajajo na oblast stranke, ki niso v celoti razčistile s svojo nacionalistično preteklostjo.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425