Gospodarstvo
Oglas

So danes "menedžerji za internet" ključni za uspeh na trgu?

Ljubljana, 06. 07. 2011 10.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Pomanjkanje ustreznih, uporabnih in aktualnih znanj je glavni razlog, da slovenska podjetja na internetu in s pomočjo interneta ne večajo svojih tržnih deležev ter ne vstopajo na nove trge dovolj samozavestno in drzno ali pa pogosto sploh ne vstopajo!

Ko se velike ribe svetovnega spleta, kakršna sta Facebook in Google borita za prevlado v globalnem svetovnem spletu, se lahko vprašamo, ali so slovenska podjetja pripravljena narediti take korake in vstopiti v »omreženo« realnost nepreklicno in brez želje po vrnitvi "starih dobrih" časov ali pa bodo še naprej stopicala na mestu kot zadnjih 20 let slovenskega poslovnega interneta.

Seveda ni vse tako črno, zagotovo pa tako kot na večini ostalih področjih tudi na področju poslovnega interneta v Sloveniji pogrešamo drznost, kreativnost in »upati si« razmišljati in ciljati globalno. Morda se sliši zguljeno, vendar vsekakor drži, da je internet priložnost za majhne, da postanejo veliki. Kljub temu pa imamo v Sloveniji nekaj podjetij, ki so lahko za zgled ne le našim, ampak tudi tujim podjetjem v tem, kako internet vključiti v druge poslovne procese in ga uporabiti kot vzvod za povečanje tržnih deležev in osvajanje novih trgov. Svoje je k temu prispevala tudi Akademija za poslovni internet – NETFORK, ki bo letošnjo jesen odprla vrata že 4. generaciji bodočih »menedžerjev za internet«.

Vsak začetek junija od leta 2008 naprej organizatorji predstavijo prenovljen program in aktualno zasedbo predavateljev NETFORK Akademije, najbolj uveljavljenih in izkušenih slovenskih strokovnjakov, teoretikov in praktikov za spletno poslovanje. Med slednjimi so letos tudi Rok Hrastnik, mednarodni direktor za internet v podjetju Studio Moderna d.o.o., Jugoslav Petković, soustanovitelj in svetovalec za produktni razvoj v podjetju mimovrste =), Vuk Ćosić, spletni strateg in spletni interaktivni umetnik, Janko Medja, član uprave UniCredit Banke Slovenija d.d., Jasna Suhadolc, svetovalka za online komuniciranje in partnerica v podjetju Virtua d.o.o., Jaka Repanšek, pravnik iz svetovalne družbe Republis, in številni drugi, skupaj kar 25 predavateljev in gostov predavanj. Tudi letos bo akademijo vodil Primož Žižek, direktor podjetja E-laborat d.o.o., ki je pobudnik in organizator NETFORK Akademije.

V drugi polovici septembra bo 25 udeležencev začelo s pridobivanjem znanj in razvijanjem veščin za načrtovanje, izvajanje in upravljanje spletnih projektov ter spletnega poslovanja. Znanja, ki jih bodo udeleženci pridobivali, se bodo premišljeno pomikala od bolj splošnih znanj strateške narave,do konkretnih znanj in veščin, ki jih bodo lahko takoj aplicirali na konkretne izzive svojih podjetij pri spletnem poslovanju.

Vsak izmed 9 izobraževalnih modulov bo sestavljen iz dveh ali treh predavanj ter vodenega razgovora med udeleženci in predavatelji ob koncu modula. Med potekom izobraževanja bodo udeleženci deležni podpore v obliki individualnih konzultacij, obiskali bodo dve uspešni podjetji in si ogledali delovanje uspešnih spletnih uredništev od blizu, vseskozi pa bodo vodeno pripravljali dokument – Strategija spletnega poslovanja za svoje podjetje, ki bo podlaga za zagovor pridobljenih znanj pred mešano komisijo ob zaključku izobraževanja. Teoretično znanje bodo udeleženci šole nadgradili s praktičnim delom na dveh delavnicah, Uporaba spletnih družabnih omrežij v poslovne namene in Uporaba orodja Google Analytics, kar je novost v letošnjem programu.

Vključite se lahko v osnovni ali mentorski program, v katerem boste prejeli še 7 uporabnih Raziskovalnih poročil s priporočili organizatorja akademije. Vsi udeleženci, ki bodo uspešno izvedli zagovor svojega dela pred mešano komisijo strokovnjakov, bodo pridobili certifikat – »Menedžer za internet«.

V program organizatorji vsako leto sprejmejo samo 25 udeležencev, saj želijo ohranjati visoko stopnjo interaktivnosti in individualiziranega pristopa. Vpisi že potekajo, do 15. julija pa je mogoče izkoristiti 10 % popust pri plačilu kotizacije.

Za vse dodatne informacije so organizatorji dosegljivi vsak dan med 9. in 17. uro na telefonski številki 01 565 52 92 ali na elektronskem naslovu info@netfork-akademija.si, na tej povezavi pa lahko pridobite elektronsko brošuro NETFORK Akademije 2011.