Na razgovorih so se pogovarjali o možnosti sprostitve statutarnih omejitev za pridobitev večjega deleža Lekovih delnic, o katerih so delničarji odločali na skupščini v petek. Po sprostitvi trgovanja se je tečaj Lekove delnice znižal.

Ker se Slovenska odškodninska družba (SOD) in Kapitalska družba (KAD) z Novartiom nista mogli dogovoriti o prevzemni ceni za Lek, delničarji na petkovi skupščini niso izglasovali sprememb statuta. Novartisova hčerinska družba Servipharm je v soboto kljub temu objavila javno ponudbo za prevzem Leka in za delnico ponudila 95.000 tolarjev v gotovini, pri čemer bodo lahko njihovi imetniki izbirali med plačilom kupnine v tolarjih ali evrih. Ponudba bo uspela, če jo bodo sprejeli imetniki vsaj 51 odstotkov osnovnega kapitala družbe. Po besedah borznikov pa obstaja velika verjetnost, da se bo to res zgodilo. Kljub temu, da se ponudba ne vrti okrog pričakovanih 120.000 tolarjev, bi bili dobički nekaterih še vedno visoki. Delnico Leka se je namreč še pred kratkim dalo kupiti za okrog 60.000 tolarjev. Še en razlog naj bi bila pisana lastniška struktura. Približno četrtino imajo domača in tuja podjetja. Prav toliko si delijo tudi posamezniki. Po besedah poznavalcev bo večina teh ponudbo sprejela. Torej tudi če KAD in SOD ponudbe ne bosta sprejela, bi Novartisu vseeno lahko uspelo pridobiti več kot polovico Leka.
Tisti delničarji, ki ponudbe Švicarjev ne bodo sprejeli, do prevzema pa bi vseeno prišlo, bi se po mnenju strokovnjakov znašli na samotnem otoku, saj bi delnica Leka na Ljubljanski borzi izgubila veliko vrednosti.
Zadnje dni so najbolj na trnih špekulanti, saj so se nadejali velikih zaslužkov in zato delnice vročično kupovali. Nekdo naj bi celo poskušal vzeti kredit, ki bi ga zavaroval z nepremičnino. To so mu borzni posredniki odsvetovali, ker bi tvegal preveč.