Tožilstvo v Stuttgartu je pod drobnogled vzelo nekdanje vodstvo podjetja Porsche z Wendelinom Wiedekingom na čelu. Osumljeni naj bi bili zlorabe notranjih informacij in tržne zlorabe, poroča nemški spletni častnik Welt.de.
Danes zjutraj je na sedež podjetja vdrlo 20 uslužbenecev deželnega tožilstva in štiri ure preiskovalo različne prostore. Preiskava naj bi bila po navedbah Welt.de usmerjena predvsem proti nekdanjemu direktorju Wiedekingu in nekdanjemu finančnemu šefu Holgerju Härterju.
V Porscheju sicer vse očitke zavračajo. Podjetje bo po lastnih navedbah sodelovalo v preiskavi in popolnoma podpiralo uslužbence tožilstva, da bi čim prej prišli do razjasnitve okoliščin. Za tržno zlorabo je sicer v Nemčiji predvidena do petletna zaporna kazen.
Wiedeking in Häter sta sicer z vodilnih mest odstopila konec julija letos, pod njunim vodstvom pa je Porsche dobil 51-odstotni delež v Volkswagnu. V izjavi za javnost so takrat sporočili, da bo Wiedeking – eden od najbolje plačanih direktorjev v Nemčiji – prejel odpravnino v vrednosti 50 milijonov evrov. Polovica omenjenega zneska bo šla v dobrodelne namene, Härter pa bo dobil 12,5 milijona evrov. Wiedekinga je nato zamenjal Michael Macht, član uprave za proizvodnjo, Thomas Edig, šef osebja, pa je postal njegov namestnik.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.