Kot so pojasnili na T-2, so se za spremembo ponudnika odločili zaradi "omejevanja razvoja T-2 s strani trenutnega ponudnika Telekoma Slovenije". Kot pravijo, nacionalni operater na trgu zaostruje pogoje sodelovanja in selektivno zvišuje veleprodajne cene.
Z A1 so v družbi podpisali petletno pogodbo, sprememba pa bo, kot zatrjujejo, naročnikom ponudila višjo kakovost mobilnih storitev z dostopom do tehnologije 5G in VoLTE.
Slovenski državni holding, ki ga vodi Žiga Debeljak – ta je tudi predsednik nadzornega sveta Telekoma – je v začetku maja vložil predlog za stečaj T-2. Srž vsega je 17 let stara kreditna pogodba, težka kar 120 milijonov evrov. Kot smo razkrili pred tedni, namreč državni Novi ljubljanski banki takratna Nadškofija Maribor, ki je preko Zvona 1 obvladovala T-2, ni plačala niti enega obroka kredita, ki je bil zavarovan šele več let naknadno. Več ton težka in danes že (pre)stara telekomunikacijska oprema, s katero bi se država lahko poplačala, nedotaknjena že 12 let stoji v skladiščih v okolici Ljubljane.
Predvidoma bo narok, na katerem bo sodišče odločilo, ali bodo uvedli stečaj ali ne, še ta mesec. V T-2, ki ga danes obvladuje Jurij Krč, so sicer prepričani, da sta po vseh teh letih problematična tako jedro spora kot sama višina terjatve. Direktor Robert Erzin nam je takrat razlagal, da so naročili forenzično analizo vseh dogodkov od leta 2007 naprej. Izvedla jo je revizijska hiša Ernst & Young, poslali pa so jo tudi na SDH. Ker gre za obdobje pred današnjim T-2 pod drugim vodstvom in z drugimi lastniki, je bilo pridobivanje dokumentacije izredno zamudno. "Si predstavljate, kako je to težko? Kot prvo dobiti te dokumente, pa potem poskušati na podlagi teh dokumentov izbrskati še druge stvari. Našli smo precej, kaj vse se je dogajalo s tem spornim kreditom," je dodal Erzin.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.