Gospodarstvo

Telekom se širi na Kosovo

Ljubljana, 29. 05. 2006 13.23 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Telekom Slovenije je kupil največjega kosovskega ponudnika dostopa do interneta Ipko.net

V Telekomu letos načrtujejo vsaj še en prevzem
V Telekomu letos načrtujejo vsaj še en prevzem FOTO: POP TV

Telekom Slovenije je konec preteklega tedna podpisal pogodbo o nakupu 75-odstotnega deleža v podjetju Ipko Net s Kosova, ki je tamkajšnji vodilni internetni ponudnik.

Telekom je pogodbo o nakupu 75-odstotnega deleža podpisal konec minulega tedna in tako v kosovsko podjetje vložil 19,5 milijona evrov, od tega 10 milijonov evrov v dokapitalizacijo, ki naj bi v prihodnjih dveh letih zagotovila možnost investiranja v nadaljnjo izgradnjo in posodobitev omrežja.

Po nakupu makedonskega On.neta in sodelovanju s nemško družbo 01066 je podpis pogodbe z Ipko Netom že tretji korak Telekoma Slovenije v prodoru na tuje trge. V letošnjem letu v Telekomu načrtujejo še najmanj en prevzem.

Razloge za nakup obvladujočega deleža v tej družbi, ki ima 110 zaposlenih in je lani zabeležila 4,6 milijona evrov prihodkov ter 2,4 milijona evrov dobička pred davki, so v Telekomu pripisali predvsem dejstvu, da ima Ipko Net lastno fiksno in brezžično omrežje, s katerim pokriva več kot 80 odstotkov naseljenega območja Kosova. 

Omenjeno podjetje se je doslej usmerjalo predvsem na poslovne uporabnike, v zadnjem času pa je med njegovimi uporabniki vedno več individualnih uporabnikov. Trenutno podjetje zagotavlja internetne storitve, prenos podatkov in telefonijo znotraj podjetij, v prihodnosti pa načrtujejo tudi druge storitve, kot so internetna televizija in internetna telefonija.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.