Gospodarstvo

Težave z UMTS tudi v Franciji

Pariz, 02. 10. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Dva izmed največjih francoskih mobilnih operaterjev pritiskata na francosko vlado, da naj zniža ceno licenc za ponujanje storitev mobilne telefonije tretje generacije.

Tako SFR, sicer del medijskega giganta Vivendi Universal, kot Orange, mobilni operater pod okriljem državnega France Telecom, namreč trdita, da je trenutno postavljena cena 4,95 milijarde evrov za licenco previsoka. Obe omenjeni podjetji, ki sta zaradi previsoke cene odstopili od kandidature, sta bili tudi edini kandidatki na francoskem razpisu za štiri licence tretje generacije mobilne telefonije (UMTS).

Oba mobilna operaterja pojasnjujeta, da je zahtevana cena glede na pričakovane dobičke previsoka. Po mnenju direktorja družbe Orange Didierja Quillota bi bila sprejemljiva cena 1,3 milijarde evrov za licenco. Vlada, ki je pričakovala več kandidatov na razpisu za licence UMTS, pa zaenkrat še ne namerava znižati ceno licenc, ker je z njihovo prodajo računala na močno finančno injekcijo.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.