Uprava Uniona pri tem upošteva predvsem interese družbe kot celote ter interese potrošnikov posebej in ne namerava ponuditi svojega odstopa. Uprava med drugim tudi izjavlja, da "med ponudnikom in upravo ne obstaja sporazum glede ponudbe za odkup". Prav tako ni sporazuma o načinu uresničevanja glasovalne pravice iz delnic, ki so že v lasti ponudnika. Unionova uprava še navaja, da je bila zadnja revidirana knjigovodska vrednost delnice Pivovarne Union na dan 31. december lani 43.263 tolarjev.
Kot je znano, je uprava Uniona pred dvema dnevoma podala mnenje tudi glede ponudbe za odkup Unionovih delnic, ki jo je objavila pivovarna Interbrew. V mnenju glede ponudbe pivovarne Interbrew je izpostavila, da se z njo strinja in jo sprejema ter da med ponudnikom in upravo Uniona obstaja načelen sporazum glede ponudbe za odkup.
Odločilno besedo bo imel Urad za varstvo konkurence
Odklonilno stališče Uniona do prevzema s strani Laškega pa na končni razplet prevzema Uniona najbrž ne bo bistveno vplivalo. Bolj pomembna bo odločitev urada za varstvo konkurence, ki mora presoditi, ali bi bila združitev Uniona in Laškega v skladu s pravili konkurence.
Urad za varstvo konkurence je s postopkom že začel, ugotoviti pa mora, kako bi takšna združitev vplivala na trg.
Postopek bo zelo zapleten. Urad mora najprej ugotoviti, kateri trg je za presojo pomemben. Če bi upoštevali na primer nastajajoči evropski trg, prevzem ne bi bil nezakonit, toda na domačem trgu bi pivovarni imeli več kot 90 odstotkov tržišča in prav domači trg bo najbrž odločilen.
Pivovarna Laško pa odgovarja, da je tudi domači trg za kupce odprt in pri ekonomskem inštitutu pravne fakultete so naročili strokovno mnenje, kakšen vpliv bi imel prevladujoč položaj na domači trg. Ugotoviti je potrebno, ali kupci izbirajo glede na ceno in kvaliteto, ali pa ostajajo zvesti znamki, na katero so navajeni.