Po podatkih ameriškega združenja industrije igrač je namreč kar 75 odstotkov igrač, ki so prodane na ameriškem trgu, izdelanih v tujini, pri čemer kar dve tretjini uvoženih igrač prihajata s Kitajske. Med vodilnimi dobaviteljicami igrač za ameriški trg so sicer še Tajvan, Malezija, Tajska in Kanada.
Ob tem ameriški strokovnjaki poudarjajo, da je v zadnjih letih vse bolj opazen trend mednarodne proizvodnje igrač. Tako je nekaj delov igrače npr. še vedno narejenih v ZDA, ostali deli pa so narejeni na Kitajskem ali v kakšni drugi državi. Prav zato je marsikatera igrača proizvod ameriškega podjetja, dejansko pa je nato zaradi nižje cene delovne sile in drugih dejavnikov proizvedena na Kitajskem oziroma v tujini.
Po ocenah strokovnjakov veliko ameriških potrošnikov sicer izjavlja domoljubno namero po nakupovanju ameriških igrač, vendar pa na koncu pri odločitvi za nakup prevlada predvsem cena oziroma otrokova želja, pa tudi varnost in kakovost igrače.
Kitajska, tako na ameriškem inštitutu za mednarodno ekonomijo, je sicer v minulih letih na nekaterih področjih delno nadomestila ameriško proizvodnjo, vendar pa je svoj tržni delež na ameriškem trgu v prvi polovici 90. let veliko bolj povečevala na račun izrinjanja drugih tujih proizvajalcev. Kitajski uvoz v ZDA se osredotoča predvsem na delovno intenzivna področja, kot so proizvodnja oblačil, obutve ali igrač - področjih, ki v ZDA ne sodijo več med vodilne panoge.