
Agente FBI je sicer povabilo vodstvo podjetja, ki je po besedah odvetnika Boba Benneta tudi samo sprožilo notranjo preiskavo o domnevnem uničevanju dokumentacije ter obljubilo kaznovanje odgovornih. Preiskava o stečaju energetskega velikana Enron se je doslej osredotočala na uničevanje dokumentov v zvezi z računovodskimi revizijami podjetja pri revizorju Arthur Andersen. Kot kaže, pa je potekalo odstranjevanje obremenilne dokumentacije v obeh podjetjih hkrati. Odvetnik William Lerach, ki zastopa interese Enronovih vlagateljev, je sporočil, da so v podjetju začeli uničevati dokumente takoj, ko so izvedeli, da so pod preiskavo zveznih agencij.
Enronov stečaj je pokopal pokojninske sklade večine zaposlenih, ki jim je vodstvo prepovedalo prodajati delnice podjetja, medtem ko naj bi jih vodilni prodajali še preden je šlo podjetje v stečaj. Enron je imel tako kot večina drugih ameriških podjetij pokojninsko varčevanje zasnovano tako, da so zaposleni dobivali delnice podjetja. V času, ko je bilo vodilnim že znano, da je podjetje v hudih težavah, so delavci dobivali zagotovila, da je s podjetjem vse v redu.
Televizija ABC je v ponedeljek objavila pogovor z nekdanjo direktorico Enrona Maureen Castaneda, ki je zatrdila, da se je uničevanje dokumentov začelo oktobra lani in je trajalo do 14. januarja. Po vsem sodeč so uničevali dokumente, povezane s partnerskimi podjetji, ki so jih ustanavljali nekateri vodilni in ki so bila kriva za več kot 500 milijonov dolarjev skritega dolga. Objava tega dolga, potem ko je Zvezna komisija za vrednostne papirje in borzo že začela s preiskavo, je Enron pahnila v stečaj.

Ameriški predsednik George Bush, ki je imel skupaj s člani svoje stranke dobre zveze pri Enronu, je v sinoči branil postopke Bele hiše v zvezi z dajanjem informacij glede Enrona. Predsednik podjetja Kenneth Lay je skušal pri vladi dobiti pomoč pred stečajem, vendar so ga Bushevi ministri zavrnili kljub temu, da je Enron prinesel milijone dolarjev v kovčke republikanskih politikov. Bush je izražal zgražanje nad usodo zaposlenih pri Enronu in delničarjev, ki niso vedeli, da se pripravlja polom.
Polomije je bila deležna tudi predsednikova tašča Jenna Welch, ki je leta 1999 kupila Enronove delnice po ceni 50 dolarjev, prodala pa jih je decembra po ceni 42 centov in pri tem izgubila več kot 8000 dolarjev. To naj bi dokazovalo, da predsednik ni vedel nič o tem, kar se pripravlja.