Za naložbo je ljubljanska družba odštela šest milijonov evrov. O pomenu prve slovenske tako imenovane greenfield naložbe v Srbiji so na slovesnosti govorili slovenski minister za evropske zadeve Milan M. Cvikl, podpredsednik srbske vlade Miroljub Labus, generalni direktor matične družbe JUB Štefan Hoyer in predsednik izvršnega sveta Vojvodine Đorđe Đukić, ki so zatem skupno prerezali trak ob vhodu v tovarno in tako tudi uradno oznanili začetek njenega dela.
Minister Cvikl je v svojem nagovoru izpostavil, da se je slovensko-srbsko sodelovanje začelo leta 1918 ter da kljub temu, kar se je dogajalo v minulih trinajstih letih, ni bilo prekinjeno, ampak se uspešno nadaljuje. Današnji dogodek ima za Slovenijo in Srbijo tudi velik simboličen pomen, kajti poglobljeno sodelovanje obeh gospodarstev, ki presega zgolj trgovinsko menjavo, je del dolgoročne strategije slovenskega, a zagotovo tudi srbskega gospodarskega razvoja, je povedal Cvikl.
Minister Labus pa je poudaril, da je tovarna JUB zgrajena tik ob avtocesti oziroma desetem vseevropskem prometnem koridorju. V Srbiji si to pomembno prometnico, ki ne sme biti samo avtocesta, predstavljajo kot določeno obliko ekonomske cone s prometno infrastrukturo, podjetji in trgom. Labus je spomnil na vse večjo blagovno menjavo med Slovenijo in Srbijo, ki pa jo še vedno obremenjuje trgovinski primanjkljaj na srbski strani. Prav tovarna, kakršna je danes odprta, pa je po Labusovih besedah primer, kako je mogoče ta primanjkljaj v prihodnosti zmanjšati.