Podrobnosti o pogodbi in zneskih, zapisanih v njej, niso znane, saj naj bi šlo za poslovno skrivnost, sta pa tako direktor WWI Slovenija Julien Coustaury, kot direktor Mobitela Anton Majzelj poudarila, da sta z doseženim dogovorom zadovoljna. Western Wireless International, ki mora do konca leta po koncesijski pogodbi, za katero je odštel skoraj 5 milijard tolarjev, pričeti komercialno tržiti svoje storitve, bo lahko z Mobitelovo pomočjo uporabnikom ponudil kar 98,3-odstotno pokritost prebivalstva.
"Pogajanja so trajala nekaj mesecev, poglavje o ceni, plačevanju in obračunavanju povezovanja pa je najobsežnejše v pogodbi," pravi Majzelj. Na naše vprašanje, ali bo kljub gostovanju Vega tudi na notranjih roaming klicih lahko delala z dobičkom, Coustaury odgovarja: "dobiček in ceno lahko gledamo kot celoto. Nemogoče je področje nacionalnega gostovanja izločiti iz cene in dobička. Vse to se razume kot celota."
Nacionalni roaming je v svetu in Evropi šele v začetniški fazi, se pa razlikuje od dogovorov s ponudniki storitev, kot je to denimo med Debitelom in Mobitelom, kjer ena od strank zgolj opravlja storitve mobilne telefonije za drugo stranko, to je operaterja mobilnih telekomunikacij. Princip nacionalnega roaminga namreč ohranja neodvisna omrežja, ki se prekrivajo in so si konkurenčna, le da lahko uporabniki gostujočega omrežja (WWI - Vega) v območjih, kjer njihovo omrežje ne deluje, uporabljajo storitve drugega operaterja (Mobitel). V drugo smer gostovanje ne deluje, uporabniki Mobitela tako ne morejo gostovati v omrežju WWI.
WWI ima še manj kot dva meseca časa, da prične ponujati storitve, zaradi poslovnih interesov pa natančnega dneva začetka še niso sporočili. Upoštevaje predbožično nakupovalno mrzlico, ki se pri nas začne v prvih tednih decembra, pa je pričakovati, da bo Vega pričela delovati tik pred tem.