Gospodarstvo

Veliki načrti Lisce

Sevnica, 08. 10. 2005 09.42 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

V sevniški Lisci intenzivno načrtujejo prihodnje poslovanje, predvsem v smislu že zastavljene nove kolekcije.

V sevniški Lisci po zaprtju obrata na Senovem po besedah direktorja družbe Gorana Kodelje intenzivno načrtujejo prihodnje poslovanje, predvsem v smislu že zastavljene nove kolekcije, ki jo pripravljajo skupaj z nekaterimi zunanjimi partnerji. Ob stroških racionalizacije zato namenjajo veliko pozornost strateškemu marketingu, na nemškem trgu bi po nekaterih načrtih lahko dosegli celo 10-odstotni tržni delež, je povedal Kodelja.

Glede na predvideno strategijo razvoja družbe naj bi se delež zastopanja lastne blagovne znamke s sedanjih 80 odstotkov povečal na do 90 odstotkov. Glavni trgi za prodajo Liscinih izdelkov bodo po besedah direktorja ostali Hrvaška, Srbija, Nemčija in Nizozemska, do konca tega leta pa v družbi pričakujejo okrog pet milijard tolarjev prometa.

Kodelja je pojasnil, da so morali najnovejše ukrepe racionalizacije v družbi sprejeti predvsem zaradi konkretnih namigov s strani oblikovalcev makroekonomske politike pri nas, da ni več mogoče računati na kakršnokoli zaščito domačih proizvajalcev s strani države. Zaradi velike razlike v stroških glede na proizvodnjo v Sloveniji oz. v tujini pa so se tudi v Lisci posledično odločili, da del proizvodnje izvajajo izven države.

S tem bodo lahko zagotovili tudi ustrezno znižanje prodajnih cen ter večjo konkurenčnost, meni Kodelja. Večjo konkurenčnost Liscinih izdelkov zato Kodelja napoveduje že za prihajajočo sezono jesen-zima.

Med največje stroške tekstilne družbe trenutno sodi izplačevanje odpravnin nekdanjim zaposlenim, kljub temu pa Kodelja napoveduje, da bodo letošnje poslovno leto zaključili z minimalnim pozitivnim rezultatom. Kot je znano, je Lisca s ponedeljkom ukinila proizvodnjo v obratu na Senovem, brez dela pa je vse skupaj ostalo okrog 120 šivilj. Svoj obrat v Krmelju skupaj s 100 zaposlenimi je družba prodala že maja.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.