Nova cena 95-oktanskega bencina je tako 169,9 tolarja za liter, liter 98-oktanskega bencina pa po novem stane 178,8 tolarjev. Neosvinčeni 91-oktanski bencin se je podražil za 1,7 tolarja na 169,4 tolarja za liter. Liter dizelskega goriva je dražji za 1,7 tolarja in po novem stane 146 tolarjev, ekstra lahko kurilno olje pa je dražje za 1,5 tolarja in stane 83,2 tolarja za liter.

Razlog za tokratni porast prodajnih cen vseh tekočih goriv v Sloveniji je po pojasnilu analitikov OMV Istrabenza predvsem v dvigu tečaja ameriškega dolarja. Njegovo povprečje se je dvignilo za več kot 5,5 tolarja za dolar. Povprečje svetovnih cen goriv se je v zadnjih štirinajstih dneh zvišalo le za dva do tri dolarje za tono. Trend svetovnih cen kaže na njihovo nadaljnjo rahlo rast, to pa velja predvsem za cene pogonskih goriv in ne toliko za cene kurilnega olja za ogrevanje.
Kot je znano, je vlada konec januarja še za leto dni podaljšala veljavnost tako imenovanega modela oblikovanja cen motornih bencinov, po katerem jih naftni trgovci vsakih 14 dni izračunajo predvsem glede na borzne kotacije tega naftnega derivata na mediteranskih borzah in tečaj dolarja. Vlada je hkrati s podaljšanjem modela na dopisni seji 21. januarja sklenila povečati tudi maržo naftnim trgovcem, ki sedaj znaša 13,4 tolarja pri litru prodanega bencina, med novostmi nove uredbe pa velja spomniti, da za spremembe cen bencinov na črpalkah ne velja več mejni znesek 1,5 tolarja, saj so to omejitev odpravili. Čeprav omenjeni model uradno že nekaj časa ne velja več za kurilno olje za ogrevanje in plinsko olje D2, ga naftni trgovci pri oblikovanju njunih cen še vedno upoštevajo.