Več kot 400 delavcev iz 24 trgovin Wal-Marta v Oregonu je vložilo tožbo in trdilo, da so jih nadrejeni v letih od 1994 do 1999 silili, da so ostali na delovnem mestu tudi po izteku rednega delovnega časa in jim nalagali čiščenje veletrgovin ali podobna opravila. Poleg tega so jim menda naložili toliko dela, da ga v rednem delovnem času niso mogli opraviti in so ga nadaljevali po izteku delovnega časa, seveda brez plačanih nadur.
Odvetniki podjetja so na začetku procesa priznali, da je prihajalo do posamičnih zlorab, vendar nikakor ne v tolikšnem številu, kot to trdijo tožniki. Tiskovni predstavnik Wal-Marta Bill Wertz je po odločitvi porote v Portlandu izrazil razočaranje in zatrdil, da notranja pravila v podjetju prepovedujejo siljenje delavcev v neplačane nadure.
Tožba v Oregonu se bo nadaljevala, saj bo potekal posebni proces, na katerem bodo določili višino odškodnine, ki jo bo moral Wal-Mart plačati delavcem. Podjetje je v težavah po vseh ZDA, saj je v 30 državah od Kalifornije do New Yorka več 100.000 delavcev vložilo skupaj 39 tožb, v katerih zahtevajo povračilo več milijonov dolarjev vrednih nadur.
V ameriških veletrgovinah, še posebej v tistih z nizkimi prodajnimi cenami, večinoma delajo pripadniki manjšin ali nezakoniti priseljenci iz Latinske Amerike ter šolarji, ki delajo v času počitnic. To kategorijo ljudi se tudi najlažje izkorišča, saj se ne zavedajo svojih pravic ali pa nimajo denarja za drage odvetnike. Nekateri kritiki celo ugibajo, da se ima Wal-Mart za svoj uspeh deloma zahvaliti tudi izkoriščevalskim delovnim razmerjem. Medtem ko druge maloprodajne trgovine, kot je Kmart, razglašajo stečaje, Wal-Mart cveti.