V Pipistrelu so leta 2002 zaposlovali 10 delavcev, prihodki podjetja so dosegli 1,7 milijona evrov, čisti dobiček pa je znašal 110.000 evrov. Na tujih trgih je podjetje ustvarilo kar 97 odstotkov vseh prihodkov. Vsi kazalniki uspešnosti uvrščajo ajdovsko podjetje med sedem odstotkov najuspešnejših slovenskih podjetij.
Zavidljivo raven poslovanja so v podjetju dosegli z lastnim kapitalom in lastnim razvojem, v nekaj letih pa so vzpostavili tudi lastno zastopniško mrežo na vseh kontinentih. Kot je na slovesnosti povedal Boscarol, družba proda več kot 50 odstotkov vseh letal in motornih zmajev v države izven Evrope. Izrazil je tudi prepričanje, da bo z novo proizvodnjo halo narejen prvi korak na poti k večji prepoznavnosti Slovenije na področju proizvodnje vrhunskih ultralahkih letal. S tem v zvezi je omenil tudi načrte, da bi v Ajdovščini v prihodnje zaživel Inštitut za razvoj letalstva, v realizacijo tega projekta pa se bo morala aktivno vključiti tudi država.
Ministrica Petrinova je ob polaganju temeljnega kamna v obliki letalskega propelerja zbranim, med katerimi so bili tudi generalni sekretar vlade Mirko Bandelj, predsednik Gospodarske zbornice Slovenije Jožko Čuk in predsednik Letalske zveze Slovenije Zmago Jelinčič, povedala, da je podjetje Pipistrel dokaz za to, da se da z dobro idejo, znanjem, novimi tehnologijami in veliko mero vztrajnosti uspeti in da je naziv podjetnika leta 2003, ki ga je prejel Boscarol, nedvomno romal v prave roke.
Podjetje Pipistrel je bilo ustanovljeno leta 1992, tega leta pa so začeli tudi s serijsko izdelavo motornih zmajev, dve leti kasneje pa so začeli razvijati tudi proizvodnjo ultralahkih letal. Do danes so izdelali več kot 400 motornih zmajev in okrog 150 ultralahkih letal.