Starši so s tožbo zahtevali odškodnino, ker restavracija svojih potrošnikov ni opozorila, da se lahko zaradi njene hrane zredijo oz. imajo zdravstvene težave.

Sodnik Sweet je dejal, da ni nikjer zakona, ki bi ščitil ljudje pred njihovim pretiravanjem, prav tako pa tožnikom ni uspelo dokazati, da je v McDonald'sovi prehrani kakšna posebna nevarnost, ki ne bi bila znana povprečnemu potrošniku. Tožba je bila vložena že lani.
Sodnik je dejal, da če oseba ve, ali bi morala vedeti, da je pretirano uživanje v McDonald'sovi ponudbi nezdravo in lahko povzroči debelost, potem ne more pričakovati, da jo bo zakon ščitil pred lastnim pretiravanjem. "Nihče nikogar ne sili, da se prehranjuje v McDonald'su," je dejal sodnik.
Odvetnik tožnikov Samuel Hirsch je lani vložil podobno tožbo proti družbam McDonald's Wendy's, Burger King in KFC tudi v imenu 120 kilogramov težkega moškega, ki skuša prav tako zvaliti krivdo za prenajedanje s hitro hrano na restavracije. Tudi to tožbo v kratkem čaka ista usoda.
Tiskovni predstavnik McDonald'sa Walt Riker je po odločitvi sodišča dejal, da je v New Yorku zmagala zdrava pamet, saj je bilo od vsega začetka jasno, da gre za neutemeljeno tožbo.
Odvetnik tožnikov Hirsch je tožbo utemeljeval na primeru 13-letnega fanta iz New Yorka, ki je jedel hrano iz McDonald'sa najmanj trikrat na teden in sedaj ob 162 centimetrih višine tehta 120 kilogramov. Hirsch trdi, da je McDonald's zanalašč ciljal na otroke, ki se ne zavedajo nevarnosti hitre prehrane. Tiskovni predstavnik McDonald'sa Riker pa trdi, da podjetje nikoli ni skrivalo kaloričnih vrednosti njihove hrana, ki ni škodljiva, če človek ne pretirava. Big Mac ima namreč 590 kalorij in 34 gramov maščob, ocvrt krompirček pa 540 kalorij in 26 gramov maščob.