Finančna kriza je marsikoga stisnila za vrat in človekovo domišljijo o tem, kako zlahka zaslužiti nekaj denarja, postavila onkraj vseh meja. Nekatera farmacevtska podjetja so zavohala priložnost in ponudila zaslužek, če jim boste "posodili" svoje telo v kliničnih raziskavah testiranja človeškega telesa po zaužitju zdravil.
Kljub finančni krizi je farmacevtska dejavnost najmanj na udaru, zaradi česar trg zdravil hitro raste, nekateri celo menijo, da koncerni umetno spodbujajo potrošnjo zdravil, paranoja gre celo tako daleč, da so privrženci teorij zarote prepričani, da nekatere bolezni širijo celo namerno, samo zato, da bi prodali svoje produkte in oplemenitili svoje trezorje.
Včasih se je na formalnih testiranjih pri marsikomu odkrila tudi kakšna hiba ali celo kronična bolezen. Razen težnje po zaslužku je kmalu postala zdravstvena ozaveščenost eden glavnih razlogov za udeležbo.
Udeleženec testiranj v Sloveniji
Na leto naj bi medicinski znanosti svoje telo posodilo več milijonov ljudi, saj dober zaslužek očitno pretehta nad intenzivnim sodelovanjem v raziskavi ter podreditvi zahtevanim pogojem testiranja, še več, povpraševanje po poklicu poskusnega zajčka v zadnjih letih kar cveti. V želji po čim večjem zaslužku večina raje sodeluje v dolgotrajnih in zahtevnih raziskavah, kjer je plačilo praviloma višje.
Preberite še, kako se je nekoč dobro služilo s prodajanjem telesa tudi v Sloveniji, kje izvajajo teste zdaj, kako poteka testiranje, kaj se zgodi, če gre kaj narobe, ter koliko je zaslužil prostovoljec, ki ga je ameriška Nasa spravila za tri mesece v posteljo!
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.