Zakaj? In zakaj je triaža tako pomembna? Zdravniki in medicinske sestre v nocojšnji rubriki 24ur Inšpektor pojasnjujejo, kakšne so prednosti triažiranja bolnikov. Triaža ni postavljanje diagnoze, ampak razvrstitev pacientov v kategorijo nujnosti. Kako kritično je stanje pacienta? Kako hitro mora biti na vrsti za obravnavo?
Zdravnica Sandra Jović, vodja ambulante nujne medicinske pomoči v Zdravstvenem domu Škofja Loka, našteva primere, ko na prvi pogled zdravstveno stanje pacienta ni bilo videti nujno, a se je s pravilno traiažo izkazalo, da je stanje v resnici življenje ogrožujoče in je bilo potrebno takojšnje ukrepanje oziroma hitrejša obravnava.
Novinarja Tina Kristan in Domen Anderele ugotavljata tudi, zakaj v veliki večini primerov ambulante nujne medicinske pomoči triaže po manchesterskem sistemu ne izvajajo. In sicer pravijo, da zaradi premajhnega števila usposobljenih, kadrovske stiske, prostorskih težav ...
Zakaj je trenutno stanje takšno, kot je? Kaj bi bilo za paciente (in tudi osebje) boljše in zakaj? Kako stvari izboljšati? Kako so videti stopnje nujnosti, v katere vas razvrstijo po triaži? Koliko časa lahko čakate na obravnavo?
Celoten prispevek si lahko ogledate na Voyo.
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.