Androidni trg aplikacij je prvič odprl svoja vrata oktobra 2008, ko je uporabnikom ponudil vsega 34 aplikacij in devet iger. Istočasno je na prodajne police prišel prvi mobilni telefon podjetja HTC, ki se je v ZDA prodajal pod znamko T-Mobile. Imenovali so ga G1, po prvi črki stvaritelja Googla. Slednji je začel izdajati plačljive aplikacije na začetku leta 2009, do danes je plačljivih aplikacij malo manj kot polovico (43 odstotkov) in so na voljo v nekaj manj kot 50 državah (v nekaterih jih lahko prodajate, v nekaterih kupujete, v večini pa oboje).
Sicer pa ima Android še veliko časa, da ujame Applov trg aplikacij 'App Store', ki je v kratkem dosegel že rekordno število 300.000 programčkov. Če primerjamo rast, je morda Applov trg hitreje dosegel vrednost sto tisočakov, vendar zadnji trendi kažejo hitrejšo rast androidnih aplikacij, čeprav je tempo novih verzij operacijskega sistema Android morda malce prehiter. Povedati je še treba, da ima Applov trg mobilnih aplikacij najmanjši delež zastonjskih programčkov, saj se odstotek plačljivih aplikacij vrti okrog 80 odstotkov, kar je okrog 37 odstotkov več kot pri Androidu.
No, plačljive aplikacije v Sloveniji bodo prek mobilnih telefonov na slovenskem trgu možne le pri novonastajajočem trgu aplikacij, ki ga je postavil Samsung. Verjetno bo za preprost nakup z bremenitvijo mobilnega računa potrebno pri Androidu še malce počakati, da se slovenski Google malce zgane, medtem ko Samsung mobilna plačila za aplikacije obljublja že na začetku naslednjega leta.
Na svojih napravah pa ga napovedujeta tudi dva največja podjetja iz področja elektronike!
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.