Šef dubajskih policistov pravi, da imajo ZDA največ koristi z razkritjem prenesenih podatkov s strani uporabnikov teh popularnih mobilnih telefonov. Obtožbe o dubajskem omejevanju svobode s strani zahodnih držav naj bi bile neutemeljene, saj je večina vodilnih držav dobila dostop do prenesenih podatkov, uporabnikov blackberryjev v svojih državah, je dodal Dhahi Khalfan Tamim v zadnji izdaji dubajskega dnevnika al-Khaleej.
Blackberryjev način kodiranja podatkov, ki gredo preko serverjev v ZDA in Kanadi, je bil že nekaj časa predmet ostrih razprav in debat, saj bi prehod vseh podatkov preko le nekaj različnih računalnikov omogočal dokaj lahek vpogled vanje
V Združenih arabskih emiratih naj bi bilo kar 500.000 uporabnikov RIM-ovih telefonov, katerim pa naj bi se po 11. oktobru z uredbo onemogočila uporaba storitev, kot je pošiljanje sporočil, elektronske pošte in spletnega brskalnika, dokler ne bi emiratska oblast dobila vseh možnosti dostopa do sporočil. Šef policije Tamim zahteve svoje vlade utemeljuje z možnostjo izraelskih tajnih služb, da manipulirajo s podatki in tako omogočajo svojim vohunom nemoteno dejavnost v Dubaju in drugih emiratih. Blackberry je zavrnil zahteve emiratskih oblasti, zato se RIM-u in njegovim produktom v Zalivu obetajo temni časi, če bogatim šejkom in njihovim glasnikom ne bo ugodeno.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.