Na letošnjem japonskem sejmu elektronike CEATEC se je znova jasno razkril vse ostrejši boj med dvema osrednjima tehnologijama na hitro rastočem trgu televizorjev z ravnim zaslonom. Na eni strani bojišča stoji Matsushita s svojimi plazemskimi zasloni, na drugi strani pa Sharp z zasloni s tekočimi kristali (LCD).
Tako kot v tekmi med formati DVD naslednje generacije, pri katerih si nasproti stojita HD DVD in Blu-ray, ki jo je prav tako mogoče opaziti na sejmu CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies) v japonskem mestu Chiba, se tudi boj med konkurenčnima zaslonskima tehnologijama vse bolj zaostruje s prihodom televizije z visoko ločljivostjo.
Ta prehod bi lahko bil tudi priložnost, na katero že dlje časa čakajo japonski proizvajalci elektronike, ki v zadnjih letih doživljajo padec cen in vse ostrejšo konkurenco s strani tajvanskih in južnokorejskih proizvajalcev.
Obe tehnologiji, LCD in PDP (Plasma Display Panel), imata svoje prednosti in slabosti. Zasloni LCD so po ocenah kritikov manj natančni pri prikazovanju hitro premikajočih se podob, zasloni PDP so po drugi strani npr. bolj energetsko potratni. Vendar pa se obe podjetji trudita odpraviti te pomanjkljivosti.
Po mnenju analitikov je zaenkrat še težko oceniti, katera tehnologija bo prevladala - zaenkrat je tehnologija PDP bolj priljubljena pri večjih zaslonih, LCD pa pri manjših. Poleg tega se je na trgu pojavila še ena nova tehnologija za televizijske sprejemnike z ravnim ekranom, in sicer t.i. SED (Surface-conduction Electron-emitter Display), ki jo razvijata Toshiba in Canon.