Zdaj je možno nanjo posneti do štiri ure video materiala v DVD kakovosti. Posebej pomemben je tudi podatek, da je medij združljiv z obstoječimi DVD-video predvajalniki in DVD-ROM pogoni.
Verbatim je aktivni član združenja proizvajalcev, ki podpirajo format DVD+RW in ta dosežek nakazuje željo ter pripravljenost tesnega sodelovanja z izdelovalci strojne opreme. Tehnologijo za osnovni material DVD plošč so skupno razvili Mitsubishi Kagaku Media - matično podjetje Verbatima ter Philips. Obe podjetji vidita razvijanje in uvajanje tehnologije dvoplastnih medijev kot naslednji mejnik v prizadevanju izboljšave optičnih podatkovnih nosilcev in povečani kapaciteti medija, ki bo dobrodošla uporabnikom.
Razvoj zanesljivih dvoplastnih medijev DVD+R je izjemno pomemben tehnološki napredek. Največji izziv je prav razvoj materialov in postopek izdelave dvoplastnega materiala - pri tem morajo lastnosti obeh plasti ustrezati določilom DVD-9 za DVD-video predvajalnike in DVD-ROM pogone. Branje in zapisovanje poteka na posamezni plasti, ne da bi pri tem prišlo do spremembe zapisa podatkov na drugi.
Poleg optimiranja odbojne moči plasti je Mitsubishi Kagaku Media razvil novo zapisovalno plast AZO, z namenom optimiranja tehničnih parametrov vsake plasti ter združljivost s trenutnimi DVD standardi. Verbatimov direktor za optično tehnologijo Ryuhei Sato je povedal, da so pri razvoju dvoplastnih medijev posvetili največjo pozornost združljivosti.
Razvijalci vsebin bodo morali prvi sprejeti tehnologijo dvoplastnih medijev, saj večpredstavnost in video zahtevata veliko kapaciteto medija. Tako lahko na 8,5 GB medij zapišejo več vsebine, ne da bi jih skrbela združljivost s predvajanjem. Ta je enaka kot pri 4,7 GB ploščah, edina razlika je večja kapaciteta medija.