Ta, danes že svetovni standard splošne računalniške pismenosti, je prisoten v vseh državah Evropske unije, skupno pa kar v 56 državah po vsem svetu. V otvoritvenem nagovoru ob odprtju centra je direktor podjetja Kopa, Bernard Osvald, spregovoril o pomembnosti izobraževanja kadrov, potem pa predal besedo Niku Schlambergerju iz Slovenskega društva Informatika, ki je upravljavec licence za ECDL. Ta je spregovoril o pomembnosti računalniškega opismenjevanja in uporabnosti pridobljenega certifikata ECDL. Izpostavil je dejstvo, da je certifikat namenjen vsem poklicem, ki pri svojem delu potrebujejo računalnik. Prav tako pa je namenjen tudi osebam, ki se želijo ponovno zaposliti in nezaposlenim, ki bi radi povečali svojo konkurenčno prednost na trgu dela. Schlamberger pričakuje, da bo vedno več delodajalcev ne le dajalo prednost kandidatom za zaposlitev s certifikatom ECDL, ampak bo postavljalo certifikat kot pogoj za sprejem v službo. Na koncu je dejal, da se ECDL širi tudi izven meja Evropske unije kot ICDL (International Computer Driving Licence) z ambicijo postati GCDL (Global Computer Driving Licence).
Najnovejše članice družine ECDL so pred kratkim postale Južna Afrika, Avstralija, Kanada, ZDA, Kitajska in Indija, spomladi letos pa je bila podeljena tudi milijonta licenca.
Ob koncu sta spregovorila še Davorin Rogina iz podjetja A.L.P. PECA ter Darko Zavrl, vodja izobraževanja po programu ECDL v podjetju Kopa. Prvi je predstavil Akcijski načrt eEurope, ki namenja velik poudarek povečevanju digitalne pismenosti ter uvajanju evropskega računalniškega spričevala, Zavrl pa je podrobno predstavil vseh 7 modulov izobraževanja. Prireditev se je zaključila s podelitvijo prvih ECDL certifikatov na Koroškem.