
Posebna stran za novinarje naj bi služila kot vir informacij, kako lahko novinarji uporabljajo Facebook tudi za pridobivanje virov, izboljšanje stikov z bralci in razvijanje svojih zgodb. Na strani bodo opisane najboljše prakse s tega področja in orodja, ki jih novinarji pri tem lahko uporabljajo.
Direktor medijskega partnerstva na Facebooku Justin Osofsky je ob otvoritvi omenjene strani zapisal, da so v zadnjih letih sodelovali s številnimi medijskimi organizacijami, da bi izboljšali dostopnost njihovih vsebin na tem družbenem omrežju. Od takrat je povprečni medij zabeležil do 300-odstotno rast obiska njihovih vsebin preko Facebooka, zdaj pa so odprli tudi novo stran Novinarji na Facebooku.
Poleg tega nameravajo na Facebooku organizirati razne delavnice, kjer se bodo novinarji lahko seznanili z uporabo Facebooka za poročanje. Prvo tako srečanje bo 27. aprila v prostorih Facebooka v Kaliforniji.
Kot je znano, je za sporočanje hitrih informacij v zadnjem času za novinarje bolj popularen Twitter, ki je odigral pomembno vlogo tudi v času poročanja o krizi na Bližnjem vzhodu.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.