Koncept družabnega omrežja, ki si ga je izmislil Mark Zuckerberg pomladi 2004, je sprožil pravo spletno revolucijo. Po zadnjih podatkih ga uporablja že več kot sedem odstotkov svetovnega prebivalstva, številke pa še kar rastejo in kmalu bo spletna stran, ki je bila sprva namenjena mreženju med študenti Harvarda in ostalih slavnih ameriških univerz, postala nekakšen sinonim za splošno komuniciranje.
Vendar je eden od razlogov uspešnosti Facebooka tudi v zviti prijavi patenta za ime Facebook in tudi ločeno besed 'face' in 'book'. Seveda je za kršenje patenta pomemben tudi kontekst, v katerem bi se vsaka od omenjenih besed pojavila. Bizarno pa je to, da se kršenje patenta pojavi že z uporabo omenjenih besed v kontekstu družbenega omrežja ali kakršnega koli mreženja in tudi spletnega komuniciranja med skupinami ljudi.
To je pa že zelo širok pojem in kaže na velikanski patentni kapital, ki si ga je Facebook s tem ustvaril. Prve tožbe so se pojavile že pred leti, sedaj pa je družabni velikan napadel tudi žgečkljivejšo konkurenco.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.