Znanost in tehnologija

Gatesa ogrožajo 'komunisti'

Washington, 07. 01. 2005 00.00 1 min branja 0

image (28)

Ustanovitelj Microsofta in ameriški multimilijarder je zgrožen nad poskusi, da bi bile avtorske pravice dostopnejše.

Ustanovitelj Microsofta Bill Gates zagovornikom sprostitve zakonodaje s področja avtorskih pravic očita "reakcionarne ideje".

Kdor se zavzema za reformiranje pravil o zaščiti intelektualne lastnine, spada po Gatesovem mnenju "med novodobne komuniste". Ti ljudje naj bi "na podlagi različnih izgovorov odpravili to, kar glasbenike, režiserje in razvijalce računalniških programov spodbuja k ustvarjalnosti. Takšne vrste spodbud po njihovem mnenju sploh ne bi smele obstajati," je v pogovoru za internetno družbo ZDnet pribil šef Microsofta.

Gates sicer nima nič proti temu, da bi se "tu in tam" izboljšala zakonodaja s področja avtorskih pravic. Toda intelektualna lastnina naj bi spodbujala ljudi, da "produkte razvijajo od danes na jutri", je poudaril ameriški multimilijarder. "To prispeva k ustvarjanju in zagotavljanju delovnih mest."

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1416