Ko je Facebook šele dobro nastajal, so imeli zaposleni v podjetju Marka Zuckerberga t. i. glavno geslo, ki je odpiralo vrata do vseh profilov na družbenem omrežju. Zaposleni so lahko po mili volji prebirali vsa zasebna sporočila, je v svoji knjigi 'The Boy Kings: A Journey Into the Heart of the Social Network' zapisala ena prvih zaposlenih v podjetju Katerine Losse.
Zaposleni so morali le poznati uporabniško ime, v polje za geslo pa so morali vtipkati ''glavno geslo''. So pa morali to početi na sedežu družbe, tako so se tudi izognili, da bi geslo ušlo v javnost, piše Dnevnik.hr. Po informacijah, ki jih ima avtorica knjige, so geslo zlorabili dvakrat, dvema osebama pa so zato pokazali vrata. Z rastjo podjetja so nato tudi izboljšali varnost in ''glavnega gesla'' ni bilo več mogoče uporabljati.
Facebookov elektronski naslov
Če ga uporabljate ali ne, imate kot uporabnik Facebooka tudi njegov elektronski naslov (uporabnisko.ime@facebook.com). Tega je zdaj mreža začela nastavljati kot uporabnikov primarni elektronski naslov, kar pomeni, da vsa obvestila, na katera ste naročeni, romajo v Facebook Messenger in ne na elektronski naslov, ki ste ga navedli ob prijavi. Ta je sicer še vedno napisan na profilu, a je skrit. To se sicer lahko preprosto spremeni, vendar je problem predvsem v tem, da Facebook naslova menjuje brez vednosti uporabnikov, kar pomeni, da spremembe marsikdo sploh ni oziroma ne bo opazil.
Facebook zdaj preizkuša tudi novost – Poišči prijatelje v bližini (Find Friends Nearby). Kot pove že samo ime, bodo uporabniki lahko prek aplikacije preverili, ali je v njihovi bližini kakšen od njihovih prijateljev.
KOMENTARJI (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.